Fudbaleri Lila i Rena remizirali su 1:1, u jednom od derbija 14. kola Lige 1.

Okončana je serija od pet uzastopnih pobeda Rena u prvenstvu, a za poraz ne znaju još od kraja avgusta.

Nakon pogotka Fontea u 16. minutu delovalo je da mogu da ga pretrpe konačno, ali im je Burižo u 58. minutu iz penala doneo bod.

Lil je do kraja susreta bio jako blizu trijumfa, ali dva puta su pogađali stativu, dok je u više navrata i Mandanda sjajno intervenisao.

Gosti su u 90. minutu ostali sa desetoricom na terenu, pošto je Meling zaradio crveni karton.

Lil je trenutno sedmi na tabeli sa 23 boda, dok je Ren treći sa 28 poena.

Nešto ranije, Monako je posle Zvezde, savladao i Tuluz kao gost (2:0), a golove su postigli Golovin u 46. i Embolo u 60. minutu.

Takođe, slavila je Nica na svom terenu protiv Bresta (1:0), a pobedonosni pogodak postigao je Labord u 54. minutu.

Rems je kao domaćin savladao Nant (1:0), golom Baloguna iz penala u 63. minutu, dok su Klermon i Monpelje remizirali 1:1.