Odigrani su mečevi drugog kola grupe 2 takmičenja u A Ligi Nacija.
Portugalci su kod kuće bili bolji od Švajcarske, 4:0 (3:0), dok su Češka i Španija odigrali neriješeno, 2:2 (1:1).

Na stadionu “Žoze Alvelade” u Lisabonu, Portugalci su pokazali da su daleko jači i to još u prvom poluvremenu.

U formaciji 4-3-3, sa Ronaldom, Brunom Fernandešom i Diogom Žotom u špicu, bili suz nerešev problem za Švajcarce, koji su poslije poraza u prvoj rundi od Češke (1:2), pretpeli novi neuspjeh.

Najbolji pojedinac susreta na meču u Lisabonu bio je Kristijano Ronaldo.

Istina, prvi su se radovali Švajcarci, ali je VAR poništio gol Harisa Sederovića u šestom minutu.

Portugalija je povela u 15. minutu kada je poslije slobodnog udarca Ronalda i odbijene lopte na pravom mjestu bio Vilijam Karvaljo kom nije bilo teško da zatrese mrežu.

U 35. minutu Ronaldo je izbio sam pred golmana Švajcarske i postigao gol za 2:0.

Pepe je u 39. minutu poslije kornera pogodio stativu da bi minut kasnije opet na pravom mjestu bio Ronaldo koji je lako povisio na 3:0.

Imao je šansu za het-trik u 43. minutu, da bi se potom uzalud radovao u 51. minutu, VAR mu je poništio gol zbog ofsajda.

Ipak, Portugalija je postigla i četverti gol i to u 68. minutu, sjajnim solo prodorom Žoao Kanselo je izašao ispred golmana, zaobišao ga i poslao loptu u mrežu.

Poslije remija sa Portugalijom (1:1), izabranici selektora Luisa Enrikea odigrali su neriješeno i sa Česima (2:2), ali je malo nedostajalo da izgube.

Rano je Češka zadala udarac “furiji”, već u četvrtom minutu.

Na asistenciju Jana Kuhte mrežu Španije zatresao je Jakub Pesek, a poslije gledanja VAR snimka sudija Fransoa Letešje pokazao je na centar.

Španija je do izjednačenja stigla u nadoknadi prvog dijela, tačnije u trećem minutu iste.

Gavi je izbio ispred golmana Čeha, pogodio je lijevi donji ugao za 1:1.

Česi su imali šansu u 54. minutu preko Jana Kuhte, da bi u 58. minutu Feran Tores odlično šutirao, ali mu je golman odbranio udarac.

Marko Asensio je u 62. minutu uzdrmao stativu, da bi Česi do drugog gola stigli četiri minuta kasnije.

Vaclav Černi je proigrao Jana Kuhtu koji je sjajnim lob udarcem iznenadio Unaja Simona za 2:1.

Mogli su Španci ubrzo do 2:2, Tores je opet bio u prilici, pogodio je desnu stativu.

Ipak, u samom finišu, u 90. minutu, Španci su uspjeli da izbjegnu poraz.

Injigo Martines je poslije centaršuta Marka Asensija glavom proslijedio loptu u lijeve rašlje za konačnih 2:2.