Srpski fudbaler Luka Jović doneo je preokret Milanu na gostovanju Frosinoneu, postigavši gol za 3:2 u meču 23. kola Serije A.

Jović je u igru ušao u 80. minutu umesto Kristijana Pulišića, a već u 81. se njegovo ime našlo na semaforu nakon što je zatresao mrežu domaćina.

Nije uspeo rezervista “rosonera” da zahvati loptu glavom posle centaršuta, ali se potom snašao i iz druge šanse postavio konačan rezultat na ovom meču.

Prethodno je Olivije Žiru postigao prvi gol na meču u 17. minutu, koji je sedam minuta kasnije iz jedanaesterca neutralisao Matijas Sule. Argentinac na pozajmici iz Juventusa je u 65. minutu preuzeo ulogu asistenta za gol Macitelija i preokret, ali je Gabija već u 72. minutu ponovo izjednačio pre nego što je Jović postigao gol za sva tri boda.

Nekadašnjem centarforu Ajntrahta i Reala je to peti gol ove sezone u Seriji A.

Milan je sa ovom pobedom održao priključak sa vodećim Juventusom i Interom. Trenutno su treći sa 46 bodova. Frosinone je na 14. mestu.

U narednom kolu ekipa Stefana Pijolija igra protiv aktuelnog šampiona Napolija, koji pokušava da se trgne i izbori Evropu.