Fudbaleri Nantesa pobijedili su na stadionu De la Beaujoire u 25. kolu Ligue 1 favorizovanu ekipu PSG-a rezultatom 3:1 te su tako lideru prvenstva koji je igrao u najjačem skupocjenom sastavu nanijeli tek drugi poraz u ovoj sezoni.

Šok za PSG uslijedio je već u četvrtoj minuti kada je Kolo Muani doveo domaće u vodstvo. Kao da se od tog šoka gosti nisu oporavili pa su već u 16. minuti imali zaostatak od dva gola. Ovaj put strijelac je bio Merlin.

I u nastavku utakmice gledatelji su mogli uživati u odličnom nogometu. PSG je očekivano preuzeo kontrolu igre, dok je Nantes čak bio i opasniji rivala koristeći brze kontranapade.

I kada su svi čekali odlazak u svlačionicu nakon odigranog prvog poluvremena, Nantes je došao i do trećeg gola. Strijelac je bio Blas iz penala nakon što je prethodno u svom šesnaestercu rukom igrao Wijnaldum.

Žestoko je krenulo u nastavku utakmice budući da je Neymaru trebalo samo dvije minute da smanji vodstvo domaćina. Pola sata prije kraja meča Neymar je mogao i vratiti meč u egal, ali nije iskoristio penal.
Nastavio je PSG napadati sve do kraja meča u pokušaju da dođu barem do jednog boda, ali sjajna odbrana Nantesa je izdržala sve nalete favorizovanih gostiju pa su domaći igrači i navijači mogli slaviti veliku pobjedu.

Nantes je večerašnjom pobjedom preskočio nekoliko klubova i skočio na peto mjesto Ligue 1, dok je PSG ostao na prvom mjestu s 13 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Marseille. U narednom kolu PSG dočekuje St. Etienne, dok će Nantes gostovati Metzu.