Fudbaleri Pari Sen Žermena poraženi su od Lensa rezultatom 3:1 u 17. kolu Lige 1.

Ko bi rekao? Pari Sen Žermen je u duelu sa drugoplasiranim Lensom doživeo prvi poraz u ovosezonskom izdanju nacionalnog šampionata.

Bitka za šampionsku titulu se upravo zahuktava, a treba biti realan i istaći da je PSŽ igrao bez Nejmara i Lionela Mesija.

Utakmica samo što je počela, a PSŽ je već krvario pošto je u petom minutu utakmice Pržemislav Frankovski postigao vodeći gol za Lens.

Ugo Etikite je samo tri minuta kasnije doneo izjednačenje i Parižanima i verovatno niko nije ni naslutio da je to bilo sve što smo videli od aktuelnog šampiona Francuske.

U 28. minutu krenula je kontra domaćina, a Openda je sam uspeo da reši akciju i donese novo vođstvo, 2:1. On je majstorski zalomio Markinjosa i ne baš najboljim udarcem matirao nemoćnog Donarumu.

Za konačnih 3:1 i spektakularnu pobedu postarao se Aleks Klod Moris koji je bez ikakvih problema savladao italijanskog golmana i doneo eurofriju u redove Lensa.