Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su Milan 3:0 (1:0) u trećem kolu grupne faze Lige šampiona.

PSŽ je došao do druge pobedu u grupi F, dok je milanski tim upisao prvi poraz i ima dva osvojena boda.

Domaćin je poveo u 13. minutu golom Kilijana Mbapea, da bi Kolo Muani u 53. minutu povećao na 2:0.

Na minut do kraja PSŽ je potvrdio trijumf, a konačan rezultat postavio je Li Kang In.

U istoj grupi Borusije iz Dortmunda upisala je minimalni trijumf protiv Njukasla, pošto je na gostovanju slavila golom Feliksa Nmečea.

Šloteberg je poslao povratnu loptu do Nmečea, koji je odmerenim udarcem sa 15 metara zatresao mrežu Njukasla.

PSŽ je prvi u grupi sa šest bodova, Borusija i Njukasl imaju po četiri, a Milan dva boda.

U narednom kolu, PSŽ će gostovati Milanu, dok će Borusija Dortmund dočekati Njukasl.

U grupi E Seltik i Atletiko podelili su bodove, pošto je u Škotskoj bilo 2:2.

Seltik je prvi došao do prednosti već u ranoj fazi meča, kada je u 4. mintuu Furuhaši bio precizan.

“Jorgandžije” su do izjednačenja došle u 25. minut, kda je Antoan Grizman posle promašenog penala naleteo na odbitak i pogodio za 1:1.

Samo tri minuta kasnije Palma je doneo novu prednost Seltiku, što je na kraju bio rezultat prvog poluvremena.

U 53. minutu Alvaro Morata još jednom je doneo izjednačenje, a Atletiko je u 82. minutu imao igrača manje.

U istoj grupi, Fejenord je na svom terenu pobedio Lacio sa 3:1.

Fejnord je prvi sa šest, Atletiko drugi sa pet, Lacio treći sa četiri, a Seltik četvrti sa jednim bodom.

U narednom kolu, Atletiko Madrid će dočekati Seltik, dok će Lacio ugostiti Fejnord.