Fudbaleri Real Madrida i Mančester sitija remizirali su 1:1 u prvom meču polufinala Lige šampiona.

Prvi susret dve ekipe doneo je baš ono što se i očekivalo, dva rezerviasan tima u utakmici koja bi mogla da odluči ko će u finale u Istanbulu.

„Građani“ su bolje ušli u meč na „Santjago Bernabeu“ i praktično sabili protivnika u njihov šesnaesterac. Mučio se Real da iznese loptu, što je protivnik maksimalno koristio.

Prvi je pripretio Kevin De Brujne u osmom minutu, potom i Erling Haland, ali je u tim minutima bio najzapaženiji Tibo Kurtoa koji je držao mrežu netaknutom.

Kako Siti nije mogao do u nedogled da nastavi sa takvim napadima, tako je momentum prešao na stranu Reala koji je predvodio Vinisijus.

Probio je Brazilac jednom prilikom iskoristivši grešku Stounsa i uputio oštar centaršut ka Benzemi, ali je isti i siguran gol sprečio Ruben Dijaš.

Ono što je uspeo tad, portugalski štoper nije mogao u 36. minutu kada smo videli prvu promenu na semaforu. Povukao je Kamavinga loptu u kontri sve do protivničke trećine gde je odlaže do Viniisijusa.

Krilnom napadaču Reala je bio potreban samo jedan dodir pre nego što je iz daljine odapeo i postigao veoma efektan pogodak.

To je bio rezultat sa kojim se otišlo na pauzu, ali ne i kraj dešavanja u prvih 45 minuta. Pred sam kraj su “sevale varnice” nakon duela Karvahala i Griliša. Španac je gurnuo Engleza na zemlju, ovaj potom zamahnuo ka desnom beku nakon čega se Karvahal našao na zemlji. Sudija je odlučio da ne sankcioniše igrače.

Igra je u nastavku započela u istom ritmu kao i u prvom – napadima Sitija. Nizali su se jedan za drugim, ali ono što je ovaj put izostalo jeste odgovor Sitija.

Kazna je stigla u 67. minutu preko Kevina De Brujnea. Belgijanac je nekoliko minuta pre toga promašio najbolju šansu na meču kada je njegov udarac iz neposredne blizine odbranio Kurtoa.

Treća sreća je bila za vezistu Sitija koji je uputio sjajan udarac u dalju stranu nakon što mu je loptu odložio Gindoan. Bio je to njegov sedmi (od 14) gol izvan šesnaesterca u Ligi šampiona. To je najveći procenat golova iz daljine od kako je De Brujne u Sitiju.

O tome koliko obojica trenera nisu htela da rizikuju govori podatak da do kraja praktični da i nismo imali izgrađenu šansu, Najopasnije je pripretio Čuameni udarcem iz daljine, ali ništa više od toga.

Gvardiola i Ančeloti kao da su se dogovorili da prekinu niz, te je ovo bila njihova prva međusobna utakmica na kojoj nije bilo pobednika.

Priliku da to promene, ili vrate u normalu, će imati osam dana u Mančesteru.