Fudbaleri Real Madrida su slavili u El Clasicu na gostovanju kod Barcelone rezultatom 2:1 u 10. kolu španske La Lige.

U susretu na Nou Campu pred 86.000 gledatelja u prvih 25 minuta nije bilo izglednih prilika nakon čega je Barcelona imala veliku priliku za vodstvo.

Memphis Depay je lijepo prošao po lijevoj strani i dodao do Sergina Desta koji je mogao birati način na koji će matirati Thibauta Courtoisa, ali je sa pet metara šutirao visoko preko gola.

Taj promašaj Real je kaznio u 32. minuti. David Alaba je počeo akciju na svojoj polovini, a potom je pretrčao čitav teren i na asistenciju Rodryga Goesa silovito šutirao u dalji ugao i pogodio za 1:0. Pogodak možete pogledati ovdje.

Do kraja prvog poluvremena Barcelona je prijetila preko Gerarda Piquea i Ansua Fatija, no njihovi udarci u 35. i 45. minuti su bili neprecizni.

Na početku drugog poluvremena Barcelona je napala, no odbrana Reala je bila na visokom nivou. Kraljevi su se skoncentrisali an kontranapade, a jedan dobar su izveli u 55. kada je Ferland Mendy šutirao, a Marc-Andre ter Stegen zaustavio njegov udarac. U 63. minuti pokušao je i Karim Benzema, ali i njegov udarac je odbranio golman Barcelone.

Barcelona je ozbiljno zaprijetila u 74. minuti kada se Dest namjestio na udarac sa 20 metara, no lopta je otišla tik preko prečke Courtoisovog gola.

Do kraja susreta trener Barcelone Ronald Koeman je pokušao slanjem Gerarda Piquea u u napad, te uvođenjem Sergija Aguera stići do poravnanja, no to je otvorilo prostore za kontranapade što je Real iskoristio u 90+4. minuti. Marco Asensio je šutirao iskosa sa lijeve strane, Ter Stegen odbio loptu na koju je natrčao Lucas Vazquez i pogodio za 2:1. Gol pogledajte ovdje.

Sve što je Barcelona uspjela uraditi do kraja meča je postići pogodak za 2:1 u 90+7. kada je Dest uposlio Aguera koji pogađa iz peterca. Gol možete vidjeti ovdje.

Nogometaši Reala su na taj način upisali 99. pobjedu u 247. El Clasicu. Barca je ostala na 96 pobjeda, dok su 52 susreta završena bez pobjednika.

Ovaj susret su obilježili i Luka Modrić i Gavi. Veteran Real Madrida je danas odigrao 400. meč u dresu kraljeva, dok je velika nada Barce sa 17 godina i 80 dana postao najmlađi učesnik El Clasica u 21. stoljeću.

Barcelona – Real Madrid 1:2 (Aguero 90+7′ – Alaba 32′, Vazquez 90+4′)