Fudbaleri Espanyola pobijedili su na RCDE stadionu u okviru 8. kola La Lige ekipu Reala rezultatom 2:1 te su tako Kraljevskom klubu nanijeli prvi prvenstveni poraz u sezoni.

Real je očekivano agilnije ušao u meč, ali je Espanyol u 17. minuti šokirao goste i došao u vodstvo. Strijelac je bio De Tomas.

Gotovo je nevjerovatno da Real nije uspio izjednačiti do poluvremena budući da su propustili nekoliko prilika iz velikog broja opasnih napada.

Nakon 15 minuta igre u nastavku meča, Espanyol je udvostručio vodstvo, a ovaj put strijelac je bio Vidal.

Real do gola dolazi tek u 71. minuti, a strijelac je bio nezaustavljivi Benzema koji je tako postigao deveti gol u La Ligi ove sezone u osam odigranih susreta. Tome je dodao i sedam asistencija.
Domaći su se do kraja utakmice u potpunosti povukao, Real je nizao opasne napade i prilike, ali promjene rezultata više nije bilo te je ostalo konačnih 2:1.

Espanyol je današnjom pobjedom skočio na 12. mjesto La Lige, dok je Real ostao na diobi prve pozicije zajedno s Atleticom. Espanyol u narednom kolu dočekuje Cadiz, dok Real u El Clasicu gostuje Barceloni.