Pobjeda Mančester Sitija u dvomeču protiv Bajerna iz Minhena. Nakon 3:0 u prvom meču, sinoć je u Minhenu bilo 1:1 u meču u kojem nisu gosti gubili kontrolu. Fudbaleri Intera takođe su se plasirali u polufinale Lige šampiona. Oni su sinoć na svojoj “Đuzepe Meaci” remizirali protiv Benfike 3:3 u revanš meču.

Bajern je bio strpljiv, čekali su svoju šansu, i dočekali su je u 17. minutu meča. Tada je prošao kao brzi voz Sane po levoj strani, dobio loptu, izašao 1 na 1 sa Edersonom i šutirao pored gola.

Samo par minuta kasnije crveni karton za Upamekana, kao posljednji igrač je zaustavio Halanda, ali je ubrzo dosuđen ofsajd, na njegovu sreću.

Probao je Sane iz slobodnog udarca, tada je Ederson bio siguran, a onda je Gorecka poslao loptu visoko preko gola.

I onda šok za Bavarce, činilo se da će sve biti gotovo. Igrao se 35. minut kada je Gundogan šutirao, Upamekano, koji je sinoć riješio da bude tragičar, udara loptu laktom, a sudija pokazuje na bijelu tačku. Haland nije pogodio, lopta je otišla preko prečke!

Par dobrih šansi do kraja, pokušaj Komana koji je odbranio Ederson, potom i Čupo Moting je bio u dobroj šansi, ali je mreža gostiju ostala netaknuta.

U nastavku nekako je nedostajalo snage fudbalerima Bajerna, nešto što nije karakteristično za taj tim, a možda su se jednostavno uplašili protivnika da ih ne dokusuri već do 60. minuta.

Igrao se 57. minut kada je Koman prošao po desnoj strani i šutirao, golman Ederson je uspio da odbrani njegov udarac iz mrtvog ugla, a na drugoj strani nezaustavljiva kontra. Haland je dobio loptu od De Brujnea, Upamekano, apsolutni tragičar sinoć, se okliznuo, a Norvežanin je to rutinski iskoristio za 0:1.

Bavarci su napadali, postigli gol koji je bio poništen zbog ofsajda Komana, a onda penal. Igrao se 83. minut, bilo je igranje rukom u kaznenom prostoru, a poslije VAR tehnologije, sudija je pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač je bio Kimih, šutirao je po sredini gola za 1:1.

Jače su fudbaleri Tomasa Tuhela krenuli ka golu gostiju, Tel je imao jedan udarac, a onda isključenje za trenera Bajerna koji je dobio drugi žuti karton. Dejvis je imao mnogo energije na kraju meča, ali je sve smirio sjajni Griliš sa nekoliko fantastičnih poteza kada je doveo do ludila Josipa Stanišića.

Mane je imao jednu šansu, nije uspio ni on da pogodi u nadoknadi vremena, pa je ostalo 1:1 na “Alijanc Areni”.

Fudbaleri Intera plasirali su se u polufinale Lige šampiona. Oni su sinoć sa ukupnim rezultatom 5:3 obezbijedili mjesto među četiri najbolja tima u Evropi.

Tako ćemo sredinom maja imati priliku da uživamo u milanskom spektaklu, jer će se za plasman u veliko finala boriti gradski rivali Inter i Milan u “Derbiju dela Madonina”.

Sve je izgledalo tako lako za ekipu Simonea Inzagija sinoć. Poveo je Inter već u 14. minutu sjajnim golom Nikola Barele.

Uspjeli su gosti da izjednače do kraja prvog poluvremena, gol nade za Benfiku postigao je Frederik Aursnes glavom nakon asistencije Rafe Silve u 38. minutu, ali je to bilo jedino što su portugalski “Orlovi” uradili u ovom dvomeču.

Sve je bilo riješeno u 65. minutu kada je sjajnu akciju domaćih po lijevoj strani i asistenciju Dimarka u gol pretvorio Lautaro Martinez.

Najlepši potez u ovom dvomeču vidjeli smo 12 minuta prije kraja utakmice kada je Dimarko ponovo bio u ulozi asistenta, a fenomenalan gol postigao rezervni napadač domaći Hoakin Korea.

Gosti su smanjili prednost Intera golom Antonija Silve poslije kornera u 86. minutu, da bi hrvatski napadač Petar Musa u četvrtom minutu sudijske nadoknade izjednačio rezultat, ali je to bilo nedovoljno Benfiki za prolaz u polufinale.

Prvi mečevi polufinala Lige šampiona na programu su 9. i 10. maja, a revanši nedelju dana kasnije.