Fudbaleri Udinezea slavili su važan trijumf na stadionu “Karlo Kastelani” u Empoliju rezultatom 1:0 (1:0).

Novopečeni srpski reprezentativac Lazar Samardžić, koji će debi u dresu “orlova” upisati kroz dve sedmice na startu kvalifikacija za EURO, na terenu je bio od 86. minuta kada je zamenio kapitena “zebri” Pereiru.

Jedini gol na utakmici viđen je u 55. minutu, a junak trijumfa gostujućeg tima bio je Rodrigo Bekao.

Posle kornera sa desne strane Bekao je bio najviši u skoku i sa peterca je poslao loptu u mrežu Empolija.

Nakon toga su domaći pokušali da dođu makar do boda, ali nisu umeli da dođu do željenog cilja.

Na drugoj strani, najbolju priliku do kraja susreta imao je Destini Udogi, koji je imao sjajnu šansu, ali desnom nogom, te je do kraja na snazi ostao minimalan rezultat.

“Zebre” su skočile na 9. poziciju na tabeli sa 35 osvojenih bodova, dok je Empoli sa sedam manje na 14. mestu.