Vaterpolo reprezentacija Srbije upisala je veliki trijumf u polufinalu Olimpijskih igara u Tokiju protiv Španije rezultatom 10:9.

Srbija, aktuelni olimpijski pobjednik, imat će priliku da odbrani prestižnu titulu u finalu koje je već izborila selekcija Grčke pobjedom nad Mađarskom (9:6).

Španija je nakon druge i treće četvrtine imala veliku prednost od 7:4. Prednost od tri gola ekipa s Pirineja imala je u dva navrata, ali je nije održala do kraja.

Finiš utakmice pripada Srbiji koja je u posljednje dvije minute ušla sa zaostatkom (8:9), ali je uspjela napraviti fenomenalan preokret. Gol vrijedan plasmana u finale postiže sjajni Filip Filipović dvadesetak sekundi prije kraja meča.

Španiji preostaje borba za bronzu protiv Mađarske, dok Srbija za zlato igra sa Grčkom.