Region

Više od 200.000 ljudi na skupu u Beogradu, Vučić poručio: Vjerno sam služio Srbiji 14 godina

Više od 200.000 ljudi na skupu u Beogradu, Vučić poručio: Vjerno sam služio Srbiji 14 godina

Centralni događaj na skupu “Srbija jedna porodica”, koji organizuje Srpska napredna stranka, počeo je na platou ispred Doma Narodne skupštine u Beogradu, gdje su cijelog dana pristizali građani iz različitih krajeva Srbije i regiona.

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je na skupu, govoreći o planovima za budućnost, da su ljudi najvažniji i da zato danas sa tog mjesta “ujedinjeni šaljemo poruke od najvećeg značaja za budućnost naše zemlje”.

“Hvala vam, ljudi, hvala Srbijo, hvala vam na veličanstvenom dočeku. Ljudi su nam najvažniji. Video sam da ste iz svih krajeva Srbije. Video sam da ste iz svih krajeva. I ne samo iz Srbije, iz Republike Srpske i Severne Makedonije, Crne Gore, hvala vam zbog toga”, rekao je Vučić.

Zahvalio je građanima što su po velikoj vrućini došli kako bi bili zajedno.

“Da budemo ujedinjeni i da pošaljemo poruke od najvećeg značaja za budućnost naše zemlje svim našim građanima”, istakao je Vučić, čije su obraćanje okupljeni građani više puta prekidali dugim aplauzima i skandiranjem “Aco Srbine”, prenosi Tanjug.

“14 godina verno služim svojoj zemlji”

Predsjednik Srbije izjavio je da se posljednji put obraća tolikom broju ljudi kao predsjednik Republike, navodeći da je 14 godina vjerno služio svojoj zemlji, vjernije nego što može da se zamisli.

“Želim da vam kažem, poštovani građani, jer ovo je za mene poslednji put da vam se u ovolikom broju, verovatno i nikada više neću imati priliku da pred ovolikim brojem ljudi govorim, ali svakako poslednji put vam se pred ovolikim brojem, pred ovoliko naroda obraćam kao predsednik Republike. Hoću nešto lično da vam kažem. 14 godina verno služim svojoj zemlji. 14 godina i kao potpredsednik Vlade i kao predsednik Vlade i kao predsednik Republike na svakom mestu i u svakom trenutku sam vam verno služio”, rekao je Vučić.

Istakao je da je volio i voli Srbiju više nego bilo šta na kugli zemaljskoj.On je istakao da su građani 2012. živjeli u beznađu i da nije bila potrebna velika i dubinska analiza da se to vidi.

“Nezaposlenost je bila na rekordnom evropskom nivou od 25,9 odsto. Fabrike su se zatvarale svakoga dana. Penzioni fond nije postojao. Dinar je slabio na dnevnom nivou. Ponižavali smo se svuda u regionu, Evropi i svetu. Od nacionalnih interesa ni čuvali ni sačuvali nismo ništa. Ćutali smo kada se odvajala Crna Gora, ćutali smo i kada se odvajalo Kosovo i Metohija, pravili su se da ne vide”, rekao je Vučić.

Dodao je da su se oni koji su “tada bili na vlasti sklanjali u druge zemlje i tražili krivca u svakom drugom, samo ne u sebi”.

“I te 2012, kada su ljudi odlučili da menjaju stvari, zatekli smo praznu kasu. Zatekli smo kasu u kojoj nije bilo ni za prvu isplatu penzija, a kamoli za nešto više. Za ovih 14 godina uradili smo mnogo toga i promenili mnogo toga. Napravili smo velike stvari za našu zemlju. Ne ja, već vi. Ja nikada ništa ne bih to mogao da uradim, niti svi ljudi oko mene, da nije bilo vas, građana Srbije, koji ste želeli promene, koji ste verovali u promene i koji ste bili sigurni da možemo bolje i da možemo sigurnije da vodimo Srbiju”, dodao je Vučić.

Istakao je da je ova vlast uspjela da sačuva mir u najtežim uslovima, kao i nezavisnost zemlje.

Skupu prisustvuju predsjednica Skupštine Ana Brnabić, predsjednik Vlade Đuro Macut, ministri, te predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske Nenad Stevandić i predsjednik SNSD-a Milorad Dodik.

MUP Srbije je saopštio da je na skupu, koji se održava u organizaciji Pokreta za narod i državu, prisutno oko 207.000 građana, prenosi Tanjug.