Zastava duga više od 500 metara obilježila početak svenarodnog skupa u Beogradu

Na skupu “Srbija jedna porodica” koji se održava u Beogradu učesnici su razvili najveću srpsku zastavu do sada, koja je, kako je ranije najavljeno, duga više od 500 metara i široka 10 metara.
Zastavu od Ulice kneza Miloša prema Domu Narodne skupštine nosi veliki broj učesnika skupa, a na čelu kolone je ministar finansija Siniša Mali.
Ministar je istakao da građanima Srbije hoće da pokaže način na koji se bori za svoju zemlju.
“Ako smo negde grešili, mi se izvinjavamo, ali hoćemo da zajedno sa svim građanima Srbije, sa narodom Srbije, pokažemo kako se bori za svoju zemlju. Neka ova zastava govori više od hiljadu mojih reči. Ovo je prava slika Srbije. Ovo je ponos naše zemlje. Ja sam presrećan, preponosan”, rekao je Mali.
Na skup je stigao veliki broj građana iz cele Srbije, a neki od njih su došli pješke, javio je Tanjug.
Na okupljanje u Beogradu stiglo je i nekoliko hiljada Srba sa Kosova i Metohije.
Glavni program skup počinje u 18.00 časova, kada će okupljeni moći da vide humanoidne robote koji igraju “moravac”, a zatim će se obratiti predsjednik Srbije Aleksandar Vučić.


