Fudbaleri Borusije savladali su Čelsi u Dortmundu minimalnim rezultatom (1:0) u prvom meču osmine finala Lige šampiona.

Ekipu Edina Terzića je dočekala velelepna dobrodožlica „žutog zida“ koji svojim koreografijama unese strah u kosti protivniku još pre nego što se lopta zakotrlja po travnatoj podlozi.

Bilo je tako i ovaj put o čemu svedoči i nešto slabija igra „plavaca“ u uvodnih nekoliko minuta. Borusija je počela ofanzivno i već u drugom minutu imala prvi pokušaj preko Brandta.

Nastavili su „milioneri“ sa napadima, ali su izostajale konkretne šanse. U isto vreme je Čelsi počeo da se budi i po prvi put zapretili nakon kornera. Baš nakon jedne takve situacije su i poveli u 17. minutu preko Tijaga Silve.

Brazilac je bio najbliži lopti na prvoj stativi nakon čega je zatresao Kobelovu mrežu. Iako se isprva činilo da je sve regularno, ubrzo je utvrđeno da je nekadašnji član PSŽ-a i Milana zapravo rukom prosledio loptu u gol te je on poništen, a Silva je dobio žuti karton.

Uprkos tome, Čelsi je od tog trenutka bio opasniji, dok je na suprotnoj strani samo Ale u jednom navratu uspeo da zapreti pogodivši spoljni deo mreže iz nepovoljne situacije. Na drugoj strani se i prečka zatresla kada je Haverc usamljen u napadu sačekao Feliksa i u pravom trenutku ga proigrao, a Portugalac pogodio okvir gola. To je ujedno bila i poslednja prilika u uvodnih 45 minuta.

Dortmund: Kobel – Volf (od 73. Rajerson), Zule, Šloterbek, Gereiro – Džan, Belingem, Ozčan – Brant, Ale (od 68. Modeste), Adejemi (od 79. Bajno-Gitens)

Čelsi: Arizabalaga – Džejms, Kulibali, Tijago Silva, Čilvel (od 71. Kukurelja) – Loftus-Čik, Fernandes – Zijeh, Žoao Feliks, Mudrik (od 71. Maunt) – Haverc

U nastavku je viđen jedini pogodak na susretu, ali on nije bio u mreži domaćina koji se suočio sa čak 15 udaraca protivnika naspram svoja tri ka golu Kepe.

Od ta tri, dva su išla u okvir gola, a jedan je zatresao mrežu španskog čuvara mreže. Bilo je to u 63. minutu kada je nakon kornera Čelsija i karambola lopta stigla skoro do polovine terena do Adejemija.

Mladi Nemac ju je vukao sve do protivničkog gola, a ispred sebe je imao samo Enca Fernandesa kojeg je bez problema pretrčao, a zatim i zaobišao Kepu nakon čega mu je ostala nebranjena mreža da u nju smesti loptu.

Ostatak meča je protekao u napadima Čelsija, a najopasnije je bilo u 78. minutu kada je lopta prošla Kobelu ispod ruke nakon udarca Kulibalija, ali ju je sa gol linije izbacio Džan.

Ovo je za Borusiju bila sedma uzastopna pobeda u takmičarskim mečevima u 2023. godini,

Igračima Edina Terzića sada preostaje da se okrenu ka revanšu u Londonu koji je na programu sedmog marta na “Stamford Bridžu”.