Fudbaleri Bayerna doživjeli su poraz u prvom meču 12. kola njemačke Bundeslige od Augsburga u gostima, a konačan rezultat ovog susreta bio je 2:1.

Nakon nešto mirnijeg početka utakmice u kojem nismo zabilježili velike šanse, domaći tim je sredinom prvog poluvremena šokirao goste iz Minhena i s dva brza pogotka došao do ogromnog vodstva.

Prvo je u 23. minuti Pedersen pogodio za 1:0, a samo 13 minuta nakon toga Hahn glavom pogađa za 2:0.

Bayern je odmah svim silama krenuo prema golu domaćeg tima, a to im se isplatilo u 38. minuti kada je Lewandowski pogodio za 2:1. Zanimljivo, njemu je ovo bio 22. gol protiv Augsburga u 18 odigranih mečeva protiv ovog tima. S tim rezultatom se ujedno i otišlo na odmor.

Bayern je do poravnanja mogao doći u 50. minuti kada je Lewandowski šutirao preko gola, da bi u 74. minuti Davies šutirao malo pored gola.

Bavarci su do kraja meča žestoko napadali i tražili šansu da dođu do poravnanja, ali u tome nisu uspjeli i Augsburg im je nanio drugi poraz u ovoj sezoni. Ranije ih je, podsjećamo, pobijedio Eintracht iz Frankfurta.

Bez obzira na ovaj poraz, Bayern će sigurno ostati lider Bundeslige jer trenutno imaju 28 osvojenih bodova, četiri više od Borussije Dortmund i šest više od Freiburga.

Zahvaljujući pobjedi protiv Bayerna, Augsburg je sada izašao iz zone ispadanja i zauzimaju 15. poziciju sa 12 osvojenih bodova.