Fudbaleri Čelsija poraženi su danas u Londonu od ekipe Aston Vile rezultatom 1:0 u meču šestog kola Premijer lige.

Jedini gol na utakmici postigao je Oli Votkins u 73. minutu. Čelsi je od 58. minuta igrao sa fudbalerom manje, pošto je isključen Malo Gusto. Čelsi je u dosadašnjem dijelu sezone zabilježio jednu pobjedu, dva remija i tri poraza i trenutno se nalazi tek na 14. mjestu na tabeli sa pet bodova. Aston Vila je šesta sa 12.

Liverpul je na svom terenu pobijedio Vest Hem 3:1. Golove za Liverpul postigli su Mohamed Salah u 16. iz penala, Darvin Nunjez u 60. i Diogo Žota u 85. minutu. Jedini strijelac za goste bio je Džerod Boven u 42. minutu. Liverpul je drugi na tabeli sa 16 bodova, dok je Vest Hem sedmi sa 10.

Brajton je na svom terenu pobijedio Bornmut 3:1, dok su Arsenal i Totenhem odigrali 2:2.