Fudbaleri Chelseaja i Liverpoola remizirali su u fantastičnom derbiju 21. kola engleske Premier lige, a susret je završen rezultatom 2:2.

Duel je obilovao greškama u odbrani, ali i lijepim potezima. Posebno impresivno bilo je prvo poluvrijeme koje se izdvaja i kao najbolje u cijeloj sezoni Premier lige do sada.

Na startu smo vidjeli nekoliko grešaka odbrane, ali je Liverpool bio taj koji je kaznio protivnika. U devetoj minuti Trevoh Chalobah pravi grešku tokom intervencije glavom, a Sadio Mane to kažnjava i dovodi Liverpool u vodstvo.

Uvodna faza utakmice u potpunosti je pripala Liverpoolu, a to je u 26. minuti krunisao Mohamed Salah. Najbolji strijelac Premier lige ove sezone pogađa nakon odličnog solo-prodora za 0:2.

Činilo se tada da će Liverpool rutinski odraditi veliki derbi i doći do bitnog trijumfa. Ipak, Chelsea se razigrao u finišu prvog dijela.

Najljepši gol utakmice, a možda i sezone u 42. minuti postigao je Mateo Kovačić. Hrvatski reprezentativac je uhvatio perfektan volej s distance i smanjio zaostatak svog tima.

Samo četiri minute kasnije poravnanje domaćina. N’Golo Kante je proigrao Christiana Pulišića, a on pogađa za 2:2. To je bio rezultat prvog dijela.

Malo ko je očekivao da je to i konačan rezultat susreta. Međutim, golova u nastavku nije bilo, ali jeste prilika i kvalitetnog nogometa.

Golman domaćih Edouard Mendy je spriječio fantastičan gol Salaha u 57. minuti. Egipćanin ga je pokušao lobovati s 25 metara, ali je sjajno odbranio.

Mendy je i u narednom napadu bio odličan nakon šuta Manea, da bi odgovor stigao u 62. minuti kada je golman Liverpoola Kelleher jedva spasio svoj tim poslije udarca Pulišića.

Posljednji trenuci utakmice donijeli su prilično oprezan nogomet pošto su obje ekipe “stale” na loptu i čuvale remi. Ova podjela bodova najviše odgovara lideru Manchester Cityju koji sada ima 10 bodova u odnosu na prvog pratitelja.