Na sistem daljinskog grijanja u Banjaluci tokom prošle godine priključen je rekordan broj korisnika – njih 656.

Prema podacima preduzeća “Eko toplane”, u istom periodu sa mreže su se isključila 382 potrošača, što znači da je 2021. zabilježen pad broja korisnika koji su se odjavili sa sistema, jer ih je tokom 2020. isključeno 463.

Tokom 2021. godine zabilježen je trend rasta broja novih potrošača, što je pokazatelj sve većeg povjerenja Banjalučana u kvalitet usluge i rad “Eko toplana”.

“U prošloj godini razlika je u korist novih korisnika, odnosno 274 korisnika više se priključilo na mrežu u odnosu na korisnike koji su se odjavili sa sistema daljinskog grijanja”, pojašnjavaju iz “Eko toplana”.

Jedan od razloga rekordnog broja priključenja, koji je zabilježen prošle godine, jeste izgradnja velikog broja novih objekata.

Međutim, sam za sebe dovoljno govori podatak da je iz godine u godinu sve više potrošača koji su se ranijih godina isključili sa mreže, a sada se zbog poboljšanja kvaliteta grijanja ponovo vraćaju na sistem.

“Od 656 novih korisnika, koliko ih je zabilježeno prošle godine, 423 su u novoizgrađenim objektima, dok je preostalih 233 novih korisnika u starim objektima”, ističu iz “Eko toplana”.

Naime, prema dostupnim informacijama, pojedini su se nakon kupovine stana koji je ranije bio isključen, ponovo priključili na mrežu. Preostali su oni koji su se usljed poboljšanja kvaliteta usluge isporuke toplotne energije, nakon što su se ranije isključili, vratili na sistem daljinskog grijanja.

Blaženka L. iz Banjaluke ističe da su ona i ostali članovi njenog domaćinstva izuzetno zadovoljni kvalitetom gradskog grijanja.

“Radijatori su zaista topli i nikada nismo ni pomišljali da se isključimo sa gradskog grijanja. Čak i kada su u gradu bile one najveće hladnoće, u našem stanu je temperatura bila prijatna. Zaista, zadovoljni smo i nemam nijednu zamjerku u vezi s pitanjem kvaliteta isporučenog grijanja”, ističe ova Banjalučanka.

Preduzeće “Eko toplane” Banjaluka, podsjetimo, osnovano je 30. maja 2017. godine, a počelo je sa sukcesivnim puštanjem u pogon kotlova u novembru te godine, dok je komunalna djelatnost ovom preduzeću, odlukom Skupštine grada Banjaluka povjerena 1. februara 2018. godine.

Na taj način građani su dobili stabilan i ekološki prihvatljiv izvor toplotne energije, a došlo je i do ogromnog rasterećenja gradskog budžeta.