Košarkaši Bosne i Hercegovine poraženi su od Francuske u 4. kolu Evrobasketa.

Reprezentacija BiH nije mogla do druge uzastopne senzacije pošto su nakon trijumfa nad Slovenijom poraženi od Francuske rezultatom 81:68.

Najefikasniji je bio Nurkić sa 14 poena i 10 skokova, 14 je imao i Halilović, 13 Roberson i Musa. Na drugoj strani, 15 Jabuselea, a po 14 imali su Furnije i Ertel.

Prvo poluvreme je bilo veoma interesantnom jer su košarkaši Bosne i Hercegovine poveli trojkom Robersona u prvom napadu, ali su Francuzi počeli da se vraćaju.

Gledali smo rezultatsku klackalicu kako na kraju prve, tako i na početku druge četvrtine, a onda je Francuska nakon trojke Evana Furnijea za 35:31 počela da se odlepljuje.

U završnici je viđena jako čudna sekvenca, pošto je Nurkić nakon odličnog zakucavanja pokušao da povuče ekipu, ali je dobio tehničku za floping prilikom šuta za tri poena.

To je bio njegov treći faul, što je bio problem za Bosnu, a Francuska bez problema otišla na dvocifrenu prednost, 44:34.

Kada je počela treća četvrtina, nismo videli previše kvalitetne košarke, ali je Bosna i Hercegovina iskoristila prazan hod Francuza i uspela da se vrati na 52:50.

Malo ko je očekivao da će moći tako brzo da se vrate, ali to su učinili, zapretili i čak početkom finalne deonice uspeli da povedu. Pogađali su trojke Roberson i Nurkić, pokušavao je i Musa, ali od toga nisu previše dobili.

Bilo je grešaka, a na kraju je upisan i poraz koji će Litvancima otvoriti šansu za prolaz u narednu rundu takmičenja.