Fudbaleri Intera pobijedili su u Moldaviji u 4. kolu Lige prvaka ekipu Sheriffa rezultatom 3:1 te su se tako vratili u igru za prolaz u nokaut fazu elitnog evropskog klupskog takmičenja.

Neroazzurri su u potpunosti dominirali od prve minute i gotovo je nevjerovatno da u prvom poluvremenu nisu postigli pogodak. Imali su gotovo 70 posto posjeda lopte, čak 14 šuteva i ogroman broj opasnih napada. Svoju noć nije imao bh. napadač Edin Džeko koji je imao tri dobre prilike, dok je Lautaro Martinez pogodio stativu.

Ipak, u drugom poluvremenu Inter je došao do zaslužene pobjede zahvaljujući sjajnom golu Brozovića iz 54., Skriniara iz 66. te Sancheza iz 83. minute. Utješni gol za Sheriff postigao je Traore u sudijskoj nadoknadi.

Džeko je igrao do 82. minute, a Inter je večerašnjom pobjedom prestigao svog večerašnjeg rivala i nalazi se na drugom mjestu s dva boda manje od lidera Reala. U sljedećem kolu Inter dočekuje Šahtar, dok će Sheriff ugostiti Real.

Sporting je na domaćem terenu razbio Bešiktaš rezultatom 4:0. Dvostruki strijelac za portugalsku ekipu bio je Pedro Goncalves, a po gol su dodali Paulinho i Sarabia. Bh. reprezentativac Miralem Pjanić nije nastupao za tursku ekipu zbog povrede.

Ajax je nakon preokreta pobijedio Borussiju rezultatom 3:1. Ekipa iz Dortmunda upala je u probleme već nakon pola sata igre budući da je Hummels dobio crveni karton. Ipak, prije odlaska na odmor Reus je doveo Milionere u vodstvo, dok je Ajax u nastavku meča preokrenuo golovima Tadića, Hallera i Klaassena.

Ajax je prvi na tabeli s 12 bodova, Borussia i Sporting imaju po šest, dok je Bešiktaš bez bodova. U sljedećem kolu sastaju se Bešiktaš i Ajax te Sporting i Borussia.