Fudbaleri Barselone i Intera odigrali su 3:3 (1:0) na “Kamp Nou”, što je rezultat koji je Katalonce značajno udaljio od osmine finala Lige šampiona.

Dva kola pre kraja grupne faze Inter sada ima sedam bodova, a Barselona samo četiri posle četiri odigrana meča, a zbog boljeg međusobnog skora sve je “u nogama” italijanskog tima oko pitanja učesnika nokaut faze.

Bajern je ubedljivo prvi sa maksimalnih 12 bodova jer je u Plzenju savladao Viktoriju (4:2), koja je na poslednjem mestu bez ijednog osvojenog boda.

Barselona je pod imperativom pobede pritiska Inter od samog starta i igralo se uglavnom pred golom Andrea Onane, ali je Inter dva puta žestoko zapretio u prvih pola sata.

Prvi put kada je Edin Džeko pogodio prečku, a u nastavku Stefan de Vrij promašio ceo fudbal, a onda i kada je Denzel Damfris pogodio pravo u grudi Marka Andre Ter Štegena u situaciji kada je mogao da bira gde da šutira od sedam metara gola.

Kazna je stigla u 40. minutu kada je Serđi Roberto odlično pobegao po desnoj strani i proigrao Usmana Dembelea paralelnim pasom, a Francuz zakucao loptu u mrežu Onane.

EPA-EFE
EPA-EFE
Međutim, Inter je u nastavku izašao mnogo odlučniji i spremniji da se nadmeće, te je u razmaku od 13 minuta uspeo da preokrene.

Najpre je Nikolo Barela u 50. minutu uspeo da izjednači, a onda u 63. Lautaro Martines potpuno da preokrene meč u korist “nero-azura”.

Sjajno je primio loptu grudima i time izbacio čuvara iz težišta, a onda šutirao, pogodio obe stative i tako smestio loptu u mrežu za 1:2.

Barselona nije smela nikako da izgubi i krenula je na sve ili ništa, a opsada gola se isplatila u 82. minutu.

Tada je Robert Levandovski pokušavši da spusti loptu saigraču dobio odbitak koji je iz prve šutirao, a lopta na putu ka golu zakačila Bastonija i prevarila Onanu za 2:2.

EPA-EFE
EPA-EFE
Krenula je Barsa još jače po novi preokret, ali je u 88. minutu ponovo poklekla iz kontranapada kada je Robin Gosens pobegao svima i po treći put matirao Ter Štegena.

Svi su tada ponovo gledali u Roberta Levandovskog i on se ponovo pojavio. U nadoknadi je fantstično skočio i pogodio za 3:3 i kakvu-takvu nadu domaćih.

Ipak, više nije bilo dovoljno vremena i Inter je osvojio veliki bod, kojim se nalazi u mnogo boljoj poziciji pred poslednja dva kola.

U drugoj utakmici “grupe smrti”, Bajern je u Plzenju bio veoma ubedljiv i dominantan, toliko da je za samo 35 minuta stigao do 4:0 i potom stao.

Tada su pogađali redom Sadio Mane, Tomas Miler i dva puta Leon Gorecka, te je praktično već tada sve bilo rešeno.

U nastavku je Viktorija uspela da dođe do dva gola preko Vikanove i Klimenta, ali samo za ublaže poraz za konačnih 4:2 (4:0).