Fudbaleri Čelsija su u derbiju 13. kola Premijer lige remizirali sa Mančester junajtedom rezultatom 1:1.

Čelsi je ostao neporažen u eri Grejema Poetra, pošto je u poslednjih osam mečeva zabeležio tri remija i pet pobeda, a slična je situacija i sa Junajtedom koji se spasao prvog poraza u poslednjih šest kola.

Na “Stamford Bridžu” viđeno je dosadnih 86 minuta fudbala u kojima nije bilo mnogo prilika i atraktivne igre, a onda jedna velika glupost i drama u nadoknadi.

Junajted je bio opasniji, imao je dobre šanse preko Rašforda i Antonija u prvih 45 minuta, ali je ostalo 0:0.

U drugom poluvremenu bilo je značajno dosadnije nego u prvom, ali je tada viđen i jedini gol za koji se pobrinuo Skot Mekotminej.

Vezista “crvenih đavola” je zaboravio da je fudbaler, a ne rvač, pa je sa obe ruke nekoliko sekundi držao i vukao Armanda Brohu, koji je na kraju pao u šesnaestercu rivala i sudija je pred sobom imao laku odluku.

Loptu je na belu tačku stavio Žoržinjo i rutinski matirao De Heu za 1:0.

Tu, međutim, nije bio kraj iako su “đavoli” delovali pokolebano.

Utakmica je produžena čak šest minuta, a u četvrtom je centrirao Luk Šo, najviši u skoku bio Kazemiro kojeg je lopta i te kako poslušala.

Kepa Arisabalaga ju je zakačio, zatim se odbila od stative, ali nekako celim obimom prešla gol-liniju za izjednačenje i konačnih 1:1.

U 14. kolu Premijer lige Čelsi 29. oktobra gostuje Brajtonu, dok Junajted dan kasnije dočekuje Vest Hem.