Češka teniserka Marija Buzkova plasirala se u osminu finala Vimbldona.

Ona je u Londonu pobedila petu igračicu sveta Karolin Garsiju sa 7:6 (0), 4:6, 7:5.

Buzkova, 33. igračica sveta, savladala je francusku teniserku za dva sata i 32 minuta.

U prvom setu nije bilo brejka, pa je pobednik odlučen u dodatnom gemu, u kojem je sa 7:0 slavila Buzkova.

Garsija je zaigrala bolje u drugom setu i već na startu oduzela servis rivalki, što je ispostaviće se bilo dovoljno za izjednačenje u setovima.

Teniserke su prva dva seta odigrala na terenu broj 18, a zatim su zbog mraka pomerene na teren broj 1.

Garsija je prva došla do brejka u odlučujućem setu (peti gem), da bi odmah brejkom uzvratila Buzkova.

Imala je Čehinja dve meč lopte na servis protivnice u 10. gemu, koje nije iskoristila, ali je zato u 12. gemu realizovala treću priliku i plasirala se među 16 najboljih.

Buzkova u osmini finala Vimbldona igra protiv sunarodnice Markete Vondroušove (42. na WTA listi).