Јedan od lidera crnogorskog Demokratskog fronta Andrija Mandić izjavio je da, kada se pogleda čitava situacija vidi se da je parlamentarna većina koja je pobijedila na parlamentarnim izborima 2020. godine prešla dug put i da je danas okupljena za istim stolom.

“Mogu da registrujem kod učesnika razgovora želju da se dogovorimo i trebalo bi da dođe do dogovora. Da li u tom dogovoru ima nekih posebnosti, svakako da ima. Mi se razlikujemo kao političke organizacije, i u tim posebnim programima i zahtevima, mi sm otišli itekako napred sa čitavom procedurom dogovaranja, tako da smo danas napredovali i približili se dogovoru. Nedostaje nam samo da jedan mali breg preskočimo svi zajedno”, rekao je Mandić za RTCG.

On je istakao da se danas sreo sa premijerom Dritanom Abazovićem.

“Јa sam večeras imao razgovor sa Dritanom Abazovićem u kojem sam mu naglasio činjenicu da nam nedostaje taj mali brijeg koji moramo preskočiti, i da bi trebalo da nađemo onaj najoptimalniji model kako da dođemo do rješenja koji svi želimo”, istakao je Mandić.

Tačke spoticanja u pregovorima nema, poručio je Mandić.

“Imate vrstu pluralizma u dogovaranju. To nije jednostavan proces, svesni smo vremenskih ograničenja. Napravili smo veliki iskorak u razgovorima i pošli od činjenice da je najbolji zajednički kandidat koji će imati podršku većine. Postigli smo načelni dogovor oko Miodraga Lekića, ali smo uspostavili i princip da ništa nije dogovoreno dok se sve ne dogovori”, pojasnio je Mandić.

On je dodao da bi najjednostavnije bilo da se primjeni demokratski princip da se prema rezultatima izbora iz 2020. godine podijele mjesta.

“Ali pošto je situacija kompleksna ostavili smo u dogovoru kontrolni dio da se odstupi od takvog načela. Po ovom principu polovina Vlade trebalo bi da pripadne DF-u. Ali mi se odričemo tih principa, jer je najbitnije da se dogovorimo”, dodao je Mandić.

Mandić je poručio da je apsolutni prioritet borba protiv organizovaog kriminala i korupcije.

Rekao je i da ostali lideri DF-a Nebojša Medojević i Milan Knežević čekaju priliku da rukovode sektorom bezbjednosti, jer imaju više iskustva, mogućnosti i imali bi podršku da “otklone trule daske iz sistema bezbjednosti”.