Ekipa Milana teškom mukom i s dva igrača više ostvarila je izuzetno važnu pobjedu protiv Bologne u gostima, a konačan rezultat na kraju je glasio 4:2 za Rossonere.

Milan je puno bolje otvorio meč i već u 16. minuti golom Leaoa došao u vodstvo od 1:0. U 20. minuti domaći igrač Soumaoro je srušio Krunića i dobio direktan crveni karton, a drugi gol za Rossonere postigao je Calabria u 35. minuti i već tada se činilo da će tim sa San Sira lagano osvojiti tri boda.

Ipak, samo tri minute u drugom poluvremenu bile su dovoljne da Bologna s igračem manje dođe do poravnanja.

Prvo je Ibrahimović nakon jednog kornera postigao autogol i smanjio na 2:1, da bi tri minute nakon toga Barrow izašao sam u situaciju jedan na jedan s golmanom i pogodio za šokantno poravnanje.

Šest minuta nakon toga Bologna je dobila i drugi crveni karton i to nakon što je Soriano nagazio Ballo Tourea, a do kraja meča gledali smo potpunu ofanzivu Rossonera koji su teškom mukom došli do gola i osvajanja tri boda.

Heroj je bio Bennacer koji je lijepo pogodio u 84. minuti i, na kraju će se ispostaviti donio tri boda svom timu. Konačnih 4:2 postavio je Ibrahimović u 90. minuti.

Rade Krunić na terenu je bio do 60. minute kada je umjesto njega u igru ušao Olivier Giroud.

Rezultat i strijelci:

Bologna – Milan 2:4 (Ibrahimović autogol 49′, Barrow 52′ – Leao 16′, Calabria 35′, Bennacer 84′, Ibrahimović 90′)