Slovački teniser Aleks Molčan plasirao se u polufinale Srpska opena pošto je nakon velike drame savladao Lasla Đerea iz Srbije sa 2:1 u setovima (6:2, 4:6, 7:5).

Ovaj meč potvrdio je Đereve riječi koje je rekao nakon pobjede nad Bornom Ćorićem, a to je će mu Molčan biti izuzetno težak protivnik.

To se vidjelo već u prvom setu, koji je Slovak riješio bez većih problema za 36 minuta igre. Bilo je 6:2.

U drugom setu igralo se gem za gem, sve do rezultata 3:3, kada je Đere uspio da oduzme servis Slovaku i privede taj dio igre kraju sa 6:4.

Treći set je donio najviše neizvjesnosti i uzbuđenja. Prvo je Molčan došao do brejka prednosti na 4:2, da bi srpski teniser pokazao snagu i osvojio naredna tri gema, uključujući dva brejka, čime je poveo sa 5:4 i sebi osigurao mogućnost serviranja za meč.

Međutim, Slovak se nije predavao i uspio je uzvratiti osvajanjem naredna tri gema i nakon 2 ipo sata sjajne borbe plasirao se u polufinale, gdje će mu protivnik biti Damir Džumhur ili Andrej Rubljov.

Taj meč je sljedeći na centralnom terenu.