Sinoć su odigrana tri zaostala susreta 5. kola južnoameričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022. godine.

Brazil je odigrao 0:0 u Kolumbiji u meču bez velikih uzbuđenja i upisao prvi remi, te tako prekinuo niz od čak devet pobjeda u ovim kvalifikacijama.

Susret u Barranquilli je protekao u blagoj dominaciji Brazilaca, no na kraju ni Ospina i Alisson nisu imali mnogo posla, te su sačuvali svoje mreže netaknutim.

Argentina je dočekala Urugvaj i slavila je rezultatom 3:0. Messi je još jednom bio na nivou i načeo je goste u 38. minuti, a u 44. De Paul je udvostručio prednost. Konačnih 3:0 je postavio Martinez u 62. minuti.

Čile je kod kuće savladao Paragvaj rezultatom 2:0. Pogotke u redovima domaće selekcije su postigli Brereton u 69. i Isla u 72. minuti.

Rezultati: Kolumbija – Brazil 0:0, Argentina – Urugvaj 3:0, Čile – Paragvaj 2:0.