Fudbaleri Manchester Uniteda pobijedili su kao gosti Brentford rezultatom 3:1 u okviru zaostale utakmice 17. kola Premiershipa.

Crveni đavoli su igrali slabo u prvom poluvremenu, ali su u nastavku ubacili u brzinu više, te su stigli do ubjedljivog trijumfa.

Strijelci za Manchester bili su mladi Elanga u 55., Greenwood u 62. i Rashford u 77. minuti, a poraz domaćih ublažio je Toney pet minuta prije kraja.

Nešto ranije Tottenham je nakon fenomenalnog preokreta kao gost pobijedio Leicester 3:2 i osvojio je važne bodove u borbi za Ligu prvaka.

Lisice su povele preko Dake u 24. minuti, da bi Kane poravnao u 38. minuti. Novu prednost Leicesteru vratio je Maddison u 76. minuti za 2:1, a onda se desilo svojevrsno čudo.

Tottenham je preko Bergwijna u 95. i 97. minuti napravio jedan od najvećih preokreta u historiji lige, te je slavio sa 3:2.

Rezultati i strijelci:

Brentford – Manchester United (Toney 85′ / Elanga 55′, Greenwood 62′, Rashford 77′)

Leicester – Tottenham 2:3 (Daka 24′, Maddison 76′ / Kane 38′ Bergwijn 90+5′, 90+7′)