Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su na Old Trafordu Kopenhagen sa 1:0 (0:0) u meču 3. kola A grupe Lige šampiona.

Tako su došli do prve pobede i zadržali šanse da se plasiraju u nokaut fazu elitnog takmičenja.

Ali ako se ima u vidu da gosti nisu iskoristili penal u sedmom minutu nadoknade, sve je jasno kako su došli do toga.

Bio je to još jedan težak meč za engleski tim koji igra slabo od početka sezone, ali i treća uzastopna pobeda u svim takmičenjima.

Nije bilo mnogo toga u prvih 45. minuta, gosti su delovali opasnije, Junajted raštimovano, kao uostalom i tokom većeg broja mečeva od početka sezone.

Imali su “crveni đavoli” sreće u petom minutu kada je posle sjajnog napada gostiju Diogo pogodio stativu.

Junajted je delovao sporo i bezidejno i jedinu pravu priliku imali su u 16. minutu kada je na pas Bruna, Hojlund iskosa sa leve strane šutirao pored gola.

Bilo je jasno da mora nešto da se menja, uveo je Ten Hag u poluvremenu Kristijana Eriksena i igra se uskoro ubrzala.

Ipak, imali su prvu šansu gosti, u 50. minutu kada je Onana sjajno odbranio posle udarca Leragera sa 16 metara.

U 54. minutu, kombinacija dvojice Danaca, Rasmus Hojlund je štiklom ostavio idealno loptu Eriksenu koji je gađao desni donji ugao da desetak metara, golman Grabara je čudesno izvukao loptu i sprečio gol.

U 67. minutu nova kolosalna šansa, brza kontra, Garnačo je izašao pred golmana, ali je dao sebi for u odlučujućem trenutku i upropastio veliku priliku.

Ipak u 72. minutu, Junajted dolazi do pobedonosnog gola.

Kristijan Eriksen je sa desne strane sjajno centrirao, pred golom je bio Hari Megvajer koji je glavom iz peterca poslao loptu u mrežu Kopenhagena.

U 78. minutu, Skot Mektomini je promašio stopostotnu šansu, trebalo je samo da pogodi nezaštićenu mrežu, da bi i Bruno Fernandeš u 82. mogao bolje da gađa iz odlične situacije.

I onda u petom minutu nadoknade, penal za Kopenhagen!

Skrivio ga je Skot Mektomini, odgovornost je preuzeo Džordan Larson, ali na Andre Onana je sjajno odbranio i sačuvao pobedu Junajtedu.

U D grupi, Sosijedad je kao gost slavio protiv Benfike sa 1:0 (0:0).

U prvom poluvremenu po gol na obe strane, ali su i poništeni zbog ofsajda.

U nastavku, ključni momenat viđen je u 63. minutu.

Ander Baranečea je poslao pravi pas ka Braisu Mendezu koji je preciznim udarcem poslao loptu u mrežu za 0:1.

Liga sampionaVestiZvezda u LŠStatistikaLiveblogVideo
FUDBAL
4
Onana i Megvajer sačuvali Junajted u Ligi šampiona, slavlje Sosijedada u Lisabonu VIDEO

Z.K.IZVOR: B92 UTORAK, 24.10.2023. | 22:58
Podeli
Liga šampiona, A grupa
Mančester junajted – Kopenhagen 1:0 (1:0)
Stadion: Old Traford. Sudija: M. Guida (Italija). Strelac: Megvajer u 72. minutu.