Fudbaleri Arsenala slavili su kao gosti kod Sevilje (2:1), u meču trećeg kola grupe B Lige šampiona.

Najzaslužniji za trijumf je bio Gabrijel Žezus, koji je u 49. asistirao Gabrijelu Martineliju, a onda u 53. minutu postigao gol.

Nadu Andalužanima vratio je Nemanja Gudelj, pogotkom u 58. minutu, ali su “tobdžije” uspele da sačuvaju pobedu.

Prvo poluvreme na “Ramon Sančes Pishuanu” nije bilo naročito sadržajno, a u fokusu je bio Gabrijel Martineli.

Upravo je brazilski napadač već u osmom minutu propustio zicer, kada je istrčao pred golmana Orjana Nilanda.

Velika borba je viđena u nastavku, a prva ozbiljnija situacija pred golom gostiju bila je ona kada je Dodi Lukebakio loše primio loptu. Da je to bolje učinio, bila bi to ogromna šansa.

Najbolju šansu za Sevlju zapravo je propustio Jusef En Nesiri u sudijskoj nadoknadi prvog dela utakmice.

Verovatno nošeni tim izletom, optimistično su domaći krenuli i koji minut kasnije ka golu Davida Raje, što ih je i koštalo.

Pukla je kontra, Gabrijel Žezus je okrenuo Nemanju Gudelja na svojoj polovini, a onda uposlio Martinelija u prazan prostor.

Ovoga puta Martineli je bio neumoljiv, pobegao je odbrani domaćih, zaobišao Nilanda i u poslednjim trenucima ovog dela meča postigao gol.

Odlično je Arsenal počeo drugo poluvreme i već u 55. minutu preko Gabrijela Žezusa duplirao vođstvo.

Primio je loptu na levoj strani, prešao Hesusa Navasa, a onda poslao neodbranjiv udarac ka golu Nilanda.

Delovala je Sevilja u tim momentima utučeno i nesnađeno, ali ih je u život vratio Nemanja Gudelj u 58. minutu.

Korner je izveo Ivan Rakitić, a srpsko defanzivac na drugom meču zaredom u elitnom takmičenju postigao gol, ovoga puta glavom.

Ubrzo je i Marijano Dijas probao atraktivno da ugrozi Raju, ali su njegove makazice otišle pored gola.

Sevilja se trudila po kišnom terenu, probala da još neki put ugrozi Raju. Najbliža je bila u nadoknadi, kada je golman gostiju uz dosta sreće izbacio loptu u korner.

U okviru ove grupe, fudbaleri Lansa i PSV Ajndhovena su remizirali rezultatom 1:1.

Gosti su poveli preko Johana Bakajoka u 55, ali je bod Lansu doneo Elje Vahi golom u 65. minutu.

PSV je preko Irvinga Losana u 28. minutu imao najbolju šansu u prvom poluvremenu, ali je u toj situaciji stativa spasila domaće.

Holandski tim je bolje otvorio i nastavak, a prelep gol sa distance postigao je Johan Bakajoko u 55. minutu.

• “Srpskom” Salcburgu je malo evrogol, Inter slavio na “Meaci”

Belgijski krilni napadač je sa desne strane iskosa, sa ivice kaznenog prostora, poslao neodbranjiv udarac za Brisa Sambu.

Nije dugo trajala radost gostiju, pošto je Lans poravnao rezultat u 65. minutu preko Eljea Vahija.

Napadač Lansa je odlično reagovao posle centaršuta Pržemislava Frankovskog i visprenim udarcem prevario Valtera Benitesa.

Žoi Verman je iz slobodnog udarca umalo opet doneo prednost PSV-u, dok je dobru šansu na drugoj strani ubrzo imao Fakundo Medina, međutim, njegov šut je prohujao iznad prečke.

Posle trećeg kola, Arsenal je prvi sa šest bodova, sledi Lans sa pet, dok Sevilja i PSV imaju po dva boda.

Isti rivali sastaju se i 8. novembra, samo što će zameniti domaćinstva.