Fudbaleri Radničkog eliminisani su od Gzire sa Malte u 2. kolu kvalifikacija za Ligu konferencija.

Nakon 2:2 u prvom susretu, u revanšu u Nišu je rezultat bio identičan posle 90 minuta, a onda je posle dodatnih 30 minuta bilo 3:3, pa su se šutirali penali nakon kojih su Maltežani prošli u treću rundu.

Tamo će igrati protiv austrijskog Volfsbergera, a prvi meč igraće u gostima 4. avgusta.

Radnički je ove večeri bio veliki favorit, ali se to u većem delu susreta nije videlo na ne preterano dobrom terenu “Čaira”.

Oba tima imala su po priliku u uvodnih pet minuta, a onda su u 14. i 15. minutu viđena dva pogotka, po jedan na obe strane.

Radnički je poveo i to tako što je Anton Tolordava bio snalažljiv u petercu i rupu u odbrani Gzire pretvorio u gol.

Ekspresnih 1:1 i šok koji je potrajao, praktično, do kraja prvog poluvremena, jer Radnički nije uspevao da stvori nove veće prilike za pogodak.

Iako srpski tim nije igrao u Superligi prethodnog vikenda, energetski je delovao prazno, te se pola sata u drugom delu činilo da nam se “smeše” produžeci.

Međutim, u 77. minutu je ponovo došao do vođstva, a junak je bio Sava Petrov.

Uspeo je da se namesti na šut u kaznenom prostoru, iako je bio u gotovo izgubljenoj situaciji, i pogodio sam ugao gola za vođstvo od 2:1.

Zatim je na “Čairu” nestalo struje i usledila je pauza od osam minuta, a činilo se da će taj prekid je biti dobar za domaći tim, kako bi se konsolidovao.

U čak 11 minuta nadoknade Nišlije su rutinski privodile meča kraju, a onda su u 12. primile gol.

Džeferson je ponovo bio koban, pobegao je odbrani domaćih i savladao golmana doslovno u poslednjim sekundama utakmice. Odmah potom je odsviran kraj i otišli smo u dodatnih 30 minuta.

Takav gol uglavnom utiče na ekipu koja ga primi, ali je Radnički bio uveren da je bolji i od starta prvog produžetka je pritisnuo rivala.

To se isplatilo u 101. minutu kada je Menc sa obe noge startovao sa leđa na Ajdara i dosuđen je jedanaesterac.

Vrlo siguran sa 11 metara bio je Aleksandar Pejović i doneo je treće vođstvo Radničkom ove večeri, ali ni to nije bilo dovoljno za zakazivanje dvomeča sa Austrijancima.

U 117. minutu je Radnički opet častio i dozvolio Maksvelu da dođe u priliku da levicom pogodi dalju stativu i potom mrežu za 3:3.