Fudbaleri Mančester sitija i Čelsija ostvarili su rutinske pobede u 10. kolu Premijer lige, dok je Lester doživeo sunovrat.

Siti je sa 4:0 pobedio Sautempton u meču u kojem je viđen novi gol nezaustavljivog Erlinga Halanda.

Na poluvremenu je već sve bilo jasno pošto je bilo 2:0 za “građane” posle golova Kansela i Fodena.

Mahrez se upisao u 49, a golgetersku seriju nastavio je Haland u 65. minutu utakmice.

Norvežanin sada ima 15 golova i 3 asistencije.

Čelsi je sa 2:0 pobedio Vulverhempton na domaćem terenu.

Držali su se dobro Vulvsi do praktično kraja prvog poluvremena, ali su u trećem minutu nadoknade primili gol – strelac je bio Kai Haverc.

Lošu završnicu prvog preneli su na drugo poluvreme i već u54. minutu bilo je 2:0 posle pogotka Kristijana Pulišića.

Lester je kolo nakon prve pobede u sezoni doživeo novu katastrofu, pošto je izgubio od Bornmuta sa 2:1 na gostovanju.

“Lisice” su povele sa 1:0 preko Dake i držale dugo prednost, ali onda pale za samo tri minuta.

Izjednačio je Biling u 68, a preokrenuo Kristi u 71. minutu utakmice.

Lester sada ima 4 osvojena boda posle 9 odigranih mečeva i deli poslednje mesto sa Notingem Forestom, a Brendon Rodžers bi svakog trenutka trebalo da dobije otkaz.

Njukasl je upisao drugu pobedu u nizu savladavši Brentford kod kuće sa 5:1.

Gosti su poveli preko Mbema u desetom minutu, ali je VAR poništio taj gol.

Manje od 20 minuta kasnije bilo je 2:0 za “svrake” posle golova Gimarašea i Marfija.

Toni je realizovao penal u 54. minutu, ali je nadu gostima ubio Gimaraeš svojim drugim golom u 56. minutu utakmice.

Debakl Brentforda režirao je Migel Almiron u 82. minutu, a na konačnih 5:1 postavio je Pinok autogolom u 90.