U velikom derbiju 11. kola Premijer lige BiH Borac i Zrinjski su večeras na Gradskom stadionu u Banjaluci podijelili bodove odigravši 0:0.

Bio je ovo drugi vezani remi Banjalučana koji su ostali na vrhu tabele sa 26 bodova, Sarajevo ima 23, a Zrinjski 22 uz utakmicu manje.

Derbi je opravdao očekivanja i samo su nedostajali golovi. U prvom dijelu Zrinjski je imao veći posjed, a Borac bolje šanse. Prvo uzbuđenje vidjeli smo u 14.minuti, Bila je to sjajna akcija gostiju, lopta je došla do Marija Ćužea, koji prvo vara Hereru, a zatim šutira, ali sjajni Mijatović uz pomoć stative spašava Banjalučane.

Od tada bolja igra crveno-plavih. Samo minut kasnije Kvržić oštro centira, ali na drugoj strani kasne Lukić i Jurilj. Već u 16.minuti ponovo se trese okvir gola, ovaj put Zrinjskog. Herera je odapeo sa 25 metara, Marić je bio savladan, ali sada stativa spašava Mostarce. Gotovo u istom napadu nova velika šansa za domaće. Jurilj je sjajno šutirao glavom, ali Marić panterski vadi loptu iz rašlji.

U 20.minuti udarac je isprobao i Blagaić, ali lopta je završila pored gola. Od tada je tempo igre opao. Do kraja prvog dijela zaprijetio je Lukić koji je glavom šutirao pored gola, te Herera čiji je udarac izblokiran. Treba reći da je zbog povrede iz igre morao izaći kapiten Borca Srđan Grahovac.

U drugom dijelu ponovo prvi prijete Mostarci. Jukić je centrirao, ali Jokić u posljednji čas interveniše ispred Bilbije. Nakon kornera Ćuže slabo šutira pored gola. Uslijedio je pritisak domaćih, izveli su dva vezana kornera, ali odbrana bh. šampiona je bila na mjestu. U 62.minuti šansa za Zrinski. Ćuže je ponovo pokušao efektno, ali Mijatović je ponovo bio uspješniji izbacivši loptu u korner.

U 66. minuti Sebastijan Herara ponovo topovski šutira, ovaj put iz slobodnjaka ali Marić sjajno brani. U 74.minuti Ćuže još jednom pokušava, ali ovaj put ga je izblokirao Herera. U 80.minuti Fićović je bio u dobroj poziciji, ali šutira ravno u Marića. U 87.minuti Marić je ponovo bio na mjestu, ovaj put nakon pokušaja Korteza. Do kraja se rezultat nije mijenjao.