Fudbalska reprezentacija Rusije ubjedljivim trijumfom rezultatom 6:0 nad Kiprom izdvojila se na prvom mjestu grupe H s prednošću od pet bodova u odnosu na Hrvatsku.

Rusi, koji u posljednjem meču gostuju u Splitu Hrvatskoj, odradili su i više nego lako svoj dio posla i tako prebacili pritisak na Hrvatsku.

Već u četvrtoj minuti Aleksandr Erohin je doveo Ruse u vodstvo. Iako smo vidjeli golijadu večeras, to je bio jedini pogodak u prvom poluvremenu.

Nastavak donosi sjajnu igru domaćina. U dva uzastopna napada u 55. i 56. minuti Rusi su preko Fjodora Smolova i Andreja Mostovoja riješili pitanje pobjednika.

Do kraja su se u strijelce upisali Aleks Sutormin i Anton Zabolotnji, da bi “teniski” rezultat postavio drugim golom večeras Erohin.

Ovom pobjedom Rusija je stigla na pet bodova iznad Hrvatske. Ipak, naši susjedi večeras imaju lagan meč pred sobom i domaću utakmicu protiv Malte. Ukoliko slave, Hrvati će u posljednjem meču tražiti trijumf na domaćem terenu protiv Rusije kako bi se plasirali na Mundijal direktno.

Rezultat i strijelci:

Rusija – Kipar 6:0 (Erohin 4′, 87, Smolov 55′, Mostovoj 56′, Sutormin 62′, Zabolotnji 82′)