Može se reći da 15. kolo Bundeslige za sada nije donelo broj golova u skladu sa očekivanjima navijača.

Fudbaleri Hofenhajma poraženi su na svom terenu od Volfsburga sa 1:2 (1:1).

Domaće je u vođstvo doveo Baumgarter u 42. minutu, da bi u četvrtom minutu nadoknade poluvremena, Kabak autogolom doneo izjednačenje gostima (1:1).

Volfsburg pogotkom Bakua u 56. minutu stiče prednost od 2:1 čime je postavljen i konačni rezultat.

Bajer Leverkuzen je rutinski savladao ekipu Štutgarta sa 2:0 (1:0).

Dijabi je u 30. minutu iskoristio sjajnu asistenciju Demirbaja čime je doveo Bajer u vođstvo.

Inicijativa domaćih krunisana je golom Taha u 82. minutu (2:0), što je označilo i “overu” nova tri boda tima iz Leverkuzena.

Bohum je slavio na gostovanju Augzburgu sa 1:0 (0:0).

Prvo poluvreme završeno je mirno, bez pogodaka.

Jedini gol na meču viđen je u 58. minutu kada je Stafilidis uposlio Antvi-Ađeija koji je smestio loptu u mrežu domaćina (1:0).

Samo tri minuta kasnije, Beriša je promašio penal za Augzburg.

Rezultat se do kraja meča nije menjao.

Herta je bez problema na domaćem terenu savladala Keln sa 2:0 (1:0)

Tim iz Berlina je prednost stekao već u 9. minutu pogotkom Kange za 1:0.

Konačan rezultat postavio je Marko Rihter u 54. minutu (2:0).

Najzanimljiviji duel odigrali su Verder i Lajpicg – 1:2 (0:1).

“Bikovi” su do prednosti došli u 13. minutu, kada je Silva zatresao mrežu Pavlenke.

U 56. minutu Gros koristi dobru asistenciju Šmida i tako poravnava rezultat -1:1.

Novo vođstvo i tri boda na teškom gostovanju, Lajpcigu je doneo Šlager u 71. minutu.

On je iskoristio sjajnu asistenciju Andrea Silve, čime je postavljen konačan rezultat.