U derbiju 10. kola engleskog fudbalskog prvenstva Mančester Siti je na “Old Trafordu” rutinski pobijedio gradskog suparnika Junajted sa 3:0. “Građani su na krilima Erlinga Halanda bili prejaki za inferiorne i nevjerljive “Crvene đavole”.

Junak utakmice bio je Haaland koji je zabio dva gola (26′ penal i 49′), te asistirao Filu Fodenu za treći pogodak na utakmici u 80. minuti.

Mladi norveški napadač je time postao novi rekorder stigavši do 20 gostujućih golova nakon svega 23 premijerligaške utakmice. Do sada je rekord držao Kevin Filips koji je do 20 gostujućih golova stigao nakon 28 nastupa, dok je Ijanu Rajtu trebala 31 utakmica.

Siti je poveo u 26. minut Halandovim golom s bijele tačke. Kazneni udarac je skrivio Rasmus Hojlund povukavši Rodrija. Junajted je mogao izjednačiti pet minuta kasnije, ali Bruno Fernandeš je tukao neprecizno. U sudijskoj nadoknadi je opasno pucao i Skot MekTominej, ali je gostujući golman Ederson sjajno reagovao.

Gosti su u 49. minuti napravili korak bliže pobjedi nakon sjajne akcije u kojoj je učestvovalo čak devet igrača.

Joško Gvardiol je presjekao jedno Junajtedovo proigravanje vrativši loptu do golmana Edersona, ovaj je proslijedio do Fodena, lopta je zatim otišla do Vokera koji je dodao Rodriju, a ovaj Alvarezu.

Argentinac je dugom loptom na suprotnoj strani uposlio Griliša, a ovaj produžio do Bernarda Silve koji je prebacio na drugu stativu do Haalanda, a ovaj glavom zakucao za 2:0.

Tačku na “i” gosti su stavili u 80. minuti. Rodri je tukao sa dvadesetak metara, Onana je odbranio, ali lopta se odbila do Halanda koji je nesebično dodao do Fodena kojem nije bilo teško zabiti za 3:0