Fudbaleri Totenhema savladali su Kristal Palas na gostovanju rezultatom 2:1 na otvaranju 10. kola Premijer lige.

Nakon prvog poluvremena u kojem su oba tima imali svoje šanse, na pauzu se otišlo bez golova i sva tri pogotka su viđena u nastavku.

Sve je krenulo od 53. minuta kada je loptu u sopstvenu mrežu smestio Vard, a taj pogodak je preneo momentum na stranu “pevaca”.

Već u 66. minutu je duplirana prednost gostiju, a strelac je bio Hjong- Min Son koji je nastavio sjajnu golgetersku formu nakon što je proglašen igračem meseca u septembru.

Najveći deo posla je odradio Džejms Medison koji je proigrao Brenana Džonsona, a ovaj vratio loptu ka Sonu koji po osmi put ove sezone trese protivničku mrežu i izbija na drugo mesto liste najboljih strelaca iza Erlinga Halanda (7).

Do kraja je Džordan Aju uspeo da smanji na 2:1 u 94. minutu meča, ali ekipa Roja Hodžonsa nije imala snage za više.

Totenhem je sa ova tri stigao do ukupno 26 bodova, odnosno pet više od Sitija koji tek treba da odigra svoj meč protiv Junajteda. Palas je 11. sa 12 bodova pred duel sa Barnlije, Totenhem u narednom kolu dočekuje Čelsi.