Fudbaleri Manchester Uniteda pobijedili su na Old Traffordu ekipu Brentforda rezultatom 3:0 u okviru 36. kola Premiershipa. Bio je to posljedni domaći meč Crvenih đavola na svom terenu ove sezone koja će sigurno biti okarakterisana kao neuspješna.

Ova pobjeda neće imati skoro nikakav značaj na konačan rasplet sezone, jer je Manchester već ranije izgubio šanse da se domogne plasmana u Ligu prvaka, dok će im utjeha navjerovatnije biti nastup u Evropskoj ligi naredne sezone.

Crveni đavoli su poveli već u 9. minuti kada je Bruno Fernades načeo mrežu gostiju, a trijumf su ovjerili u nastavku pogocima Ronalda iz penala u 61. i Varanea u 72. minuti za konačnih 3:0.

Vrijedi spomenuti da su se od Old Trafforda, uz aplauze s tribina, oprostili Nemanja Matić i Juan Mata kojima ističu ugovori na kraju sezone i napustit će Manchester.

Manchester United će u narednom kolu gostovati Brightonu, dok će Brentford na svom terenu dočekati Southampton.