Francuski košarkaš Viktor Vembanjama odigrao je najbolju partiju od dolaska u NBA ligu.

Prvi pik na ovogodišnjem draftu je ostvario dabl-dabl u pobedi San Antonio Sparsa nad Finiks Sansima rezultatom 132:121.

Vembanjama je imao učinak od 38 poena, 10 skokova, dve asistencije, isto toliko blokada i jednu ukradenu loptu za 34 minuta na parketu.

Tim iz Teksasa je sjajno otvorio utakmicu, serijom 13:0, a tokom prvog poluvremena razlika je bila i +27.

Finiks je u poslednjem kvartalu uspeo da priđe na pola koša zaostatka, a potom i izjednači (116:116), međutim, tada kreće nova serija Sparsa.

Gosti su vezali 12 poena i tako prelomili ovaj susret – za treću pobedu u sezoni. Imaju skor 3-2, za razliku od Sansa koji su na 2-3.

Vembanjama je najveću pomoć imao u Zeku Kolinsu, koji je imao 19 poena i osam skokova, odnosno Devinu Vaselu (17p).

Na drugoj strani Devin Buker je ubacio 31 poen, te imao još 13 asistencija i devet uhvaćenih lopti, dok je Kevin Durent zabeležio 28 poena i šest skokova.

San Antonio naredni meč igra protiv Toronta, dok se Finiks sastaje sa Filadelfijom.