Fudbaleri minhenskog Bajerna sačuvali su prvo mesto na tabeli Bundeslige pobedom nad Bohumom rezultatom 3:0 (1:0) u 20. kolu.

Bavarci su do trijumfa došli golovima Tomasa Milera u 41. te Kingslija Komana u 64. i Serža Gnabrija iz penala u 73. minutu meča.

Bajern je ponovo bio “onaj stari” i vrlo rutinski je osvojio bodove na svojoj “Alijanc areni”.

Sada sa 43 boda drži prvo mesto ispred Borusije Dortmund koja je stigla do 40 bodova pobedom nadVerderom u gostima rezultatom 2:0 (0:0).

Meč je rešen u drugom poluvremenu u korist “milionera”, a heroji trijumfa su bili Džejmi Bajno-Gitens pogotkom u 67. minutu, te Julijan Brandt golom pet minuta pre kraja susreta.

Tako je i Dortmund uskočio na tabeli ispred Union Berlina koji im 39 bodova i meč manje koji od 18.30 igra protiv Lajpciga na “Red Bul” areni.