Košarkaši Finiks Sansa su savladali Golden Stejt Voriorse posle pravog “rolekostera”, u prvom kolu NBA lige – 108:104.

Ekipa Sansa je na poluvremenu imala dvocifrenu prednost +15 (46:61), a potom umalo pretrpela poraz na premijeri.

Posle izjednačene prve četvrtine (28:28), tim iz Finiksa je u završnici druge deonice napravio 9:0 seriju i došao do ubedljivog vođstva na poluvremenu.

Odmah na startu drugog dela igre, uloge su se promenile, ekipa Golden Stejta predvođena Stefom Karijem i Krisom Polom je uspela ubedljivo da slavi u trećoj četvrtini (40:19) i dođe do preokreta – 86:80.

Ipak, u poslednjoj deonici je napad Voriorsa zatajio, što su iskoristili Sansi i na krilima Devina Bukera došli do novog preokreta i pobede na premijeri – 104:108.

Najraspoloženiji u pobedničkoj ekipi, bio je Devin Buker sa 32 poena (13/21), uz šest skokova i osam asistencija, a pratio ga je Kevin Durent, koji je ostvario dabl-dabl učinak sa 18 poena i 11 skokova.

Dvocifren broj skokova i poena imao je i novopridošli Jusuf Nurkić, koji je zabeležio dabl-dabl sa po 14 poena i skokova.

Na drugoj strani, Stef Kari je upisao 27 poena i pet skokova, a pratio ga je Klej Tompson sa 15 poena, sedam skokova i tri asistencije.

U narednom kolu, Golden Stejt gostuje ekipi Sakramento Kingsa, dok Finiks Sansi idu u Los Anđeles na megdan Lejkersima.