Košarkaši Dalasa pobedili su kao gosti San Antonio (126:125), uz novu fenomenalnu partiju Luke Dončića.

Slovenac je i treći put na poslednjih pet utakmica upisao učinak od najmanje 50 ubačenih poena.

Tačnije, postigao je 51 (18/29 iz igre, 6/10 za tri, 9/15 slobodna bacanja), ali i devet asistencija, šest skokova i jednu blokadu.

Utakmica je bila interesantna, baš kao i završnica, a tokom prvog poluvremena timovi su se smenjivali u vođstvu.

Dalas je u jednom momentu treće četvrtine stekao dvocifrenu prednost, čak +17, ali su Sparsi serijom 11:3 u poslednjoj četvrtini prišli na pola koša razlike.

Dalas nije ispuštao vođstvo do samog kraja, iako je ono bilo konstantno u vidu jednog poseda.

Najbolju šansu za produžetak imao je Tre Džons, koji je pri rezultatu 126:124 imao dva slobodna bacanja, ali je realizovao samo jedno.

Dončić se dokopao lopte, a na 1,1 sekund pre kraja šutirao penale. Prvo je promašio, a onda i drugo, namerno, lopta mu se vratila u ruke i vreme je isteklo.

Mavsi su u seriju od šest pobeda i trenutno su četvrti sa skorom 21-16.

Sparsi su nastavili sa promenljivim partijama. I dalje su pretposlednji sa učinkom 12-24.