Srpski košarkaš Nikola Jokić zabeležio je novi tripl-dabl u porazu Denvera protiv Sakramento Kingsa rezultatom 123:117.

Centar Nagetsa je 113. takav učinak u karijeri ostvario sa 36 poena (12/19 za dva, 1/4 za tru) uz po 13 skokova i 14 asistencija.

Na terenu je proveo 38 minuta i za taj period je Denver prema naprednoj statistici imao +11, ali je na kraju poražen sa šest poena razlike.

Jokić je sjajno ušao u meč i u prvoj četvrtini postigao više od polovine poena svoje ekipe (16/30), ali preveliko oslanjanje na dvostrukog MVP-ja lige je na kraju i koštalo ekipu Majka Melouna.

Sakramento se odvojio tokom druge deonice kada se Jokić preselio na klupu da odmori i činilo se u jednom trenutku pri +17 za Kingse da će lako stići do pobede.

Međutim, u poslednjih 12 minuta pri prednosti od 13 poena za domaćina, Nagetsi prave seriju 10:0 i vraćaju se u meč.

Na dva minuta do kraja Jokić je pogodio trojku za minus dva, ali su potom usledili promašaji njegovih saigrača koje nije služio šut iz daljine. Za to je stigla kazna na drugoj strani u liku Malika Monka koji je baš trojkom stavio tačku na meč.

Pored Jokića, kod gostiju se istakao Redži Džekson sa 20 poena, Eron Gordon je imao 17, Majkl Porter 13, a Kristijan Braun 11 poena.

Pobednički tim je predvodio Dieron Foks sa 26 poena i čak 16 asistencija. Monk je imao identičan poenterski učinak, dok je Domantas Sabonis pored 17 poena dodao i 15 skokova.

Za Sakramento je ovo 11 pobeda u sezoni u 18 susreta, dok je Denver ostao na 14, ali uz odigrana tri meča više. U narednom kolu tim Majka Brauna dočekuje Nju Orleans Pelikanse, dok će Denver na gostovanje u Los Anđeles tamošnjim Klipersima.