Fudbaleri Barcelone pobijedili su na Camp Nouu u 20. kolu La Lige ekipu Seville rezultatom 3:0 te su tako potvrdili odličnu formu upisavši peti uzastopni ligaški trijumf.

Barcelona je dominirala u prvom poluvremenu u kojem je imala 66 posto posjeda lopte i šest udaraca ka protivničkom golu, ali nisu uspijevali zatresti mrežu.

Najbliži pogotku u dva navrata bio je Lewandowski, ali je oba puta golman Bono izašao kao pobjednik.

Odbrana Seville izdržala je sve do 58. minute, a onda se potpuno raspala. Prvo se istakao Kessie sa sjajnom asistencijom koju je u gol pretvorio Alba.
Gavi je potom u 70. minuti na asistenciju Raphinhe udvostručio vodstvo, a večeras odlično raspoloženi Brazilac je devet minuta kasnije postigao novi pogodak za konačnih 3:0.

Barcelona se učvrstila na prvom mjestu La Lige i sada ima osam bodove više u odnosu na drugoplasirani Real, dok je Sevilla pala na 16. poziciju. U narednom kolu Barcelona gostuje Villarreala, a Sevilla gostuje Mallorcu.