Košarkaši Partizan u četvrtom kolu ABA lige poraženi su od Mege sa 88:86 (21:11, 19:18, 29:32, 19:25).

Crno-beli posle četiri kola imaju isto tri pobede i jedan poraz, dok Mega je stigla do druge pobede i sa druge strane ima i dva poraza.

Poslednji napad išao ke na Nikolu Topića kome je posle prodora lopta ostala na obruču, a tragičar za crno-bele bio Uroš Trifunović koji je postigao autokoš i tako je Mega stigla do druge pobede u ABA ligi, prve protiv Partizana posle skoro dve godine.

Megu su do ove velike pobede vodili sjajno Nikola Topić koji je gotovo celu poslednju četvrtinu igrao sa četiri penala sa 14 poena (0/4 za tri), Nikola Đurišić je imao 17 poena, dok je Uroš Plavšić upisao 15 poena.

Sa druge strane u ekipi Partizan su vodili Aleksa Avramović sa 26 poena i Frenk Kaminski sa 24 poena, sem njih dvojice dvocifen je još bio Džejms Naneli koji je imao 11 poena. Treba napomenuti da je kapiten Partizana Kevin Panter utakmicu završio bez poena i sa pet lični grešaka.

Utakmica je krenula po meri košarkaša Mege koji su je odlično započeli. Partizan je od početka meča upao u seriju promašaja, gde je Mega to iskoristila i od starta utakmice povećavala prednost. Mučio se Partizan sa šutom pre svega za tri, videlo se da crno-beli nemaju tu energiju koja ih je krasila na utakmicama Evrolige.

Mega je na polovini prvog perioda prvi put i stigla do dvocifrene prednosti koju su uspeli da zadrže do kraja prve četvrtine. 21:11

Drugi period loše počeo za Partizan, Mega je nastavila da povećava prednost, Partizan su u životu i prihvatljiv minus održavao pre svega Aleksa Avramović koji je pogađao i za dva i za tri. Problem za Partizan je što se niko od ostalih igrača crno-belih nije prključio Avramoviću da Partizan dođe do prekreta pre odlaska na obavezan odmor.

Domaći su u ovom periodu imali najveću razliku od 15 razlike, a poenima Alekse Avramovića na poluvreme smo otišli sa 40:29 i korist Mege.

Drugo poluvreme je Mega krenula u stilu kako je završila prvo poluvreme i posle samo tri minuta igre i poena Jelavića i Topića stigla do maksimalnih 20 poena razlike (52:32). To je trglo košarkaše Partizana koji su se ekspresno vratili u utakmicu i napravili seriju od 8:0. Crno-beli su dobro koristili da je Mega preuzimala sve u odbrani, pa su loptu gurali ispod koša gde je Frenk Kaminski iskažnjavao greške u defanzici domačih.

Partizan u trećem periodu nije nikako mogao da se spusti ispod devet poena razlike. Ali je pri samom finišu treće,Naneli pogodio trojku čime smo posle 30 minuta košarke na semaforu imali rezultat 68:61.

I onda poslednji period. Bilo je za očekivati da će Partizan se vratiti u utakmicu i to se desilo. Partizan je uspeo da spusti na dva poena razlike, pa i da bude nerešeno, ali nikako nije mogao da povede, jer su uvek adekvatni odgovor iz Mege imali Nikola Topić, Đurišič i Plavšič, kao i Iljasolu.

Kako se meč bližio kraju, tako je drama bila sve veća, Partizan je na manje od minut do kraja imao četiti poena u minusu, ali su se brzo vratili i postavili nerešen rezultat na 17 sekundi do kraja posle poena Ognjena Jaramaza.

Na kraju je poslednji napad išao na Nikolu Topića kome je posle prodora lopta ostala na obruču, a tragičar za crno-bele bio Uroš Trifunović koji je postigao autokoš i tako je Mega stigla do druge pobede u ABA ligi, prve protv Partizana posle skoro dve godine.

Pred Partizanom su sada dva duela sa Crvenom zvezdom, prvi u četvrtak u Evroligi, a drugi u ponedeljak u ABA ligi. Mega će u sledećem kolu gostovati ekipi Budućnosti.