Nikola Jokić i Denver Nagetsi slavili su protiv Golden Stejt Voriorsa u utakmici za božićni specijal u svojoj dovrani rezutlatom 120:114.

Srpski košarkaš je utakmicu završio sa 26 poena i 14 skokova i osam asistencija.

Nikola je od svojih 26 poena, čak 18 postigao sa linije penala, odakle je bio nepogrešiv i što je njegov rekord karijere po tom parametru.

Dvostrukog MVP-ja regularnog dela sezone i prošlogodišnjem najkorisnijeg igrača finalne serije NBA lige pratili su Džamal Marej sa 28 poena, dok je Majk Porter Džunior utakmicu završio sa 19 poena i deset skokova.

U redovima Golden Stejt Voriorsa, Stef Kari iako nije imao neku specijalnu utakmicu upisao je 18 poena uz pogođene svega tri trojke, najbolji je bio Vigins koji je ubacio 22 poena, Darijo Šarić je dodao 14 poena.

Jedan miran start meča sa obe strane gde smo gledali seriju promaša na obe strane i uvodnu prednost domaćih od 8:5. Rasla je prednost Denvera posle poena Koldvela Poupa i Portera Džuniora koji je već posle nepune prve četvrtine imao deset poena.

Tihi start su imali Nikola Jokić i Stef Kari, prva zvezda Voriorsa čak nije uspela da upiše nijednu trojku posle prvog perioda meča, a ekipu iz San Franciska je predvodio Vigins, a u nekim trenucima i Darijo Šarić koji je dobro koristio svoje minute na terenu.

Svoje prve poene Nikola je postigao na 3:42 do kraja prvog perioda, a upravo posle serije poena Šarića usledio je kraj prve četvrtine koju je Denver dobio sa 29:26.

U drugoj četvrtini se igralo u serijama, prvo je Golden Stejt dobro otvorio ovaj period, gde je došao do prvog vođstva od 39:37 i tu se nisu zaustavili, jer je usledila serija od 9:0.

Više od dva minuta Denver nije mogao do poena, a onda je ručnu kočnicu povukao Marej i poveo svoj tim do preokreta. Taman kada je trebalo je Marej krenuo da igra i ubrzo stigao do 11 poena, ali su mu problem pravili faulovi, jer je poluvreme zavšrio sa tri lične greške.

Ali opet je Golden Stejt bolje priveo četvrtinu kraju, u tim momentima se probudio i Stef Kari koji je pogodio svoju prvu trojku, a Denver nije mogao do poena, da bi se na veliki odmor otišlo sa rezultatom 54:53 u korist ekipe Voriorsa.

Drugo poluvreme je bio znatno bolje, jer smo gledali košarku sa dosta više ritma i lepih poteza. Marej je tu bio pravi vođa ekipe koju je predvodio do nove prednosti. Nikola Jokić je dodavao i sa druge strane uglavnom svoje poene beležio sa linije penala, koje je šutirao bez promašaja 18/18.

Uspeli su Nagetsi da dođu do preokreta i da vode u trećem periodu i sa 85:77, ali su se Voriorsi vratili, tako da smo pred početak poslednjih 12 minuta meča imali rezultat 92:89 za Denver.

U poslednjem perodu smo gledali uglavnom utakmicu na jedan posed, prednost su imali domaći, a niko od igrača na terenu nije mogao da pogodi trojku na nešto malo više do minut i po do kraja meča, kada je Džamal Marej pogodio za tri i time prelomio meč. Denver je tada otišao na 114:107.

Pokušavao je Kari, ali nije ga jednostavno htelo večeras, Nikola Jokić je u finišu počeo i da pogađa iz igre, i tako bude jedan od najboljih igrača na terenu.

Denver je tako došao do nove pobede, a svaki trijumf na božićni specijaln ima posebnu težinu.